Izvor: Blic, 12.Jul.2012, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pogledajte: Spektakularno otvaranje Tvrđava teatra u Smederevu
Predstavom pozorišta Pan Optikum iz Frajburga u Velikom gradu smederevske tvrđave noćas je otvoren medjunarodni ambijentalni pozorišni festival Tvrđava teatar pod sloganom "Pan teatricum bekstvo od ograničavanja". Scena iz predstave "Transition", kojom je otvoren Tvrđava teatar
Spektakl je otvorila rediteljka Anja Suša, čije su predstave "Buđenje proleća" i "U senci Hamleta" igrane na ranijim festivalima u smederevskoj tvrđavi.
- Svaka manifestacija koja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se u ovakvim uslovima uopšte održi, svojevrstan je podvig, ali i društveni i politički protest, bez obzira na paradoksalnu činjenicu da možda uživa političku podršku, bez koje, svi to isuviše dobro znamo, ništa danas nije moguće - rekla je Suša.
Trupa iz Frajburga, u koprodukciji sa katalonskim ansamblom, izvela je predstavu "Tranzišn" (Transition) po ideji, konceptu i režiji Sigruna Friča.
Pozorište je preuzelo ideju iz drame Vajdi Muvadsa "Ni sunce ni smrt ne možeš pogledati u lice" i stvorilo alegoriju kao priču "o unutrašnjim i spoljašnjim ograničenjima gradjanskog društva u asocijativnim prizorima".
Večeras u Smederevu na festivalu gostuje beogradsko Narodno pozorište s predstavom "Kanjoš Macedonović" u adaptaciji i režiji Vide Ognjenović.
VIDEO > Otvaranje Tvrđava teatra:
Povezane vesti: Svečano otvoren četvrti festival Tvrđava teatar "Žendiba" najbolja predstava Tvrđava teatra Nišlije na "Tvrđava teatru" sa "Ožalošćenom porodicom" "Čarobnjak iz Oza" na Tvrđava teatru Somborci otvorili drugi deo Tvrđava teatra












