Izvor: S media, 20.Jun.2009, 12:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvaranje novog Muzeja Akropolja
Novi Muzej Akropolja, čija je izgradnja koštala 130 miliona evra, biće danas zvanično otvoren u prisustvu šefova država i vlada.
Prvi posetioci moći da pogledaju zbirku muzeja u nedelju, uz cenu ulaznice od 1,4 evra.
Muzej na pet nivoa smešten je u modernoj zgradi od stakla, u podnožju Akropolja, u Atini, i u njemu će biti izloženi neki od najboljih radova klasične skulpture koji su nekada krasili akropoljske hramove.
Na najvišem spratu zgrade nalaziće se originalne skulpture sa friza Partenona, uz gipsane replike radova koji su u Britanskom muzeju u Londonu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







