Izvor: B92, 16.Nov.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orkestar Glena Milera u SC-u
Britanski "Glen Miler Orkestar" (Glenn Miller Orchestra) predvođen dirigentom Rejom MekVejom podsetio je beogradsku publiku, u Centru "Sava", na nezaboravne hitove čuvenog američkog džez muzičara.
Orkestar, identičnog sastava muzičara koji je osmislio sam Miler, na kratko je vratio sve okupljene u tridesete i četrdesete godine prošlog veka, u slavni period džez muzike i big bendova.
Dvoranu su ispunili nežni i romantični zvuci večnih melodija poput "A String >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Of Pearls", "In Kalamazoo", "I'll Never Smile Again", "Pennsylvania 6-5000".
Nezaobilazne su bile i pesme "Chattanooga, Chaoo, Chaoo", "Tuxedo junction", "In mood" i naravno "Moonlight serenade".
Publika se podsetila i kompozicije koju je pevao čuveni Luj Armstrong "Limehouse blues", ovog puta u odličnom izvođenju Dila Gibsona, kao i "Raphsody in blue" Džordža Geršvina.
Posle dva sata nezaboravnih zvuka koje su dopunili i članovi vokalne grupe "The Moonlight Serenaders", orkestar je pozdravio oduševljenu publiku španskom kompozicijom "Adios".
Ovaj orkestar je nastao 1988. godine kao britanska varijanta američkom "Glen Miler Orkestru" sa ciljem da čuva sećanje na čuvenog džez muzičara koji je poginuo 1944. iznad Lamanša.













