
Izvor: NaDlanu.com, 13.Mar.2016, 23:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OTIŠAO JE OZREN SOLDATOVIĆ: Preminuo glumac Dušan Golumbovski
Glumac koga se svi sećaju po ulozi beskrupuloznog bogataša Ozrena Soldatovića u serijama “Srećni ljudi” i “Bela lađa”, preminuo je juče u Beogradu.
Ljudi su ga potpuno povezali za lik Ozrena Soladatovića, pa su, kako je jednom prilikom glumac sam rekao, i zaboravili kako mu je pravo ime.
Dušan Golumbovski je rođen 15. mart 1941. u Beogradu, a svoju karijeru započeo je još sa deset godina u pozorištu. Glumačku akademiju upisao je sa Zoranom Radmilovićem, >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << Stanislavom Stašom Pešić, Petrom Kraljem, Milošem Žutićem i Oliverom Katarinom Vučo.
Iako je najveću popularnost stekao u televizijskim serijama Srećni ljudi” i “Bela lađa odigrao je više desetina briljantnih uloga na scenama Narodnog pozorišta i Pozorišta na Terazijama.
Kremacija Dušana Golumbovskog biće održana u sredu 6. januara, u 16 časova na Novom Groblju.