Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 23.Dec.2009, 10:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi rukopis Mome Kapora u SKZ
BEOGRAD - Jedan od najpopularnijih i najčitanijih pisaca našeg doba Momo Kapor predao je rukopis novog romana "Kako postati pisac" Srpskoj književnoj zadruzi koja će ga objaviti početkom januara, saopštio je ovaj izdavač.
SKZ je izuzetno srećna što je Kapor izabrao nju da bude izdavač svojevrsnog romana-priručnika, u kome se bavi večitom temom umetnosti - kako ona nastaje i ko može biti njen tvorac.
Kapor u svakoj prilici podvlači da je slikar po obrazovanju, a >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da mu je pisanje "hobi" i da se radije predstavlja kao novinar, "jer to je ozbiljna profesija, a biti književnik, nije".
Pre ovoga romana, Kapor je u SKZ objavio izbor priča "Najbolje godine", roman "Iva" i autobiografski roman "Ispovesti", koji je doživeo velike tiraže i proširena izdanja.
Prema opisu glavnog urednika SKZ Dragana Lakićevića u romanu "Kako postati pisac" Kapor ima tri paralelne "priče".
Prva je o mladiću iz provincije koji hita da svojim talentom osvoji Beograd, uporedo teče dokumentarna povest o beogradskom akviziteru Žući, prodavcu kompleta klasika i piscu priručnika "Kako postati pisac", a treći tok naracije su eseistička razmatranja problema nastajanja nekog dela, koja su ilustrovana citatima slavnih pisaca kako shvataju književni posao.





