Izvor: Blic, 06.Dec.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neka vas pesme greju
Neka vas pesme greju
U utorak uveče, po ledenom vremenu, američka pop diva Maraja Keri (31) održala je jednočasovni nastup za svoje zemljake, vojnike smeštene u 'Bondstil' bazi na Kosovu. 'Svi kod kuće vam šalju poljupce,' pozdravila je oko 700 okupljenih muškaraca u transu. Znali su da preteruje u svojoj sentimentalnosti, ali ih nije bilo briga - niko ni za živu glavu nije hteo da propusti šansu da sa jednom od najpoznatijih pevačica na svetu peva Božićne pesme. Ona >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << im je mahala, slala poljupce i pevala svoje najpoznatije stvari, od 'Hero', do 'Never tu fer' (muziku iz svog prvog filma 'Gliter'), a oni su joj otpozdravljali uzvicima i uzdasima, držeći u rukama njene postere i fotoaparate.
Poznati po svom svudaprisutnom patriotizmu, Amerikanci ni ovoga puta nisu zatajili. Na sve strane bile su okačene zastave sa prugama i zvezdicama, a ni Maraja, inače rođena Njujorčanka, nije zaostajala za njima: tokom koncerta se tri puta presvlačila - u plavu, belu i crvenu haljinu - i mahala zastavama, nateravši prisutne da urlaju od ponosa.
'Veoma cenim ovo što radite za našu zemlju, naročito zato što se niko ne bi usudio da se menja sa vama,' kazala je Kerijeva na kraju. 'Setite se toga kada se budete smrzavali na straži. Neka vas moje pesme greju.'
Svuda gde je ova raskošna brineta kročila, testosteron je prštao na sve strane. 'Stvarno ne znam ništa o tome,' kazala je pevačica, stidljivo se smeškajući u tamnim naočarima i prilično otvorenoj vojnoj uniformi. Iako je pola dana provela u 'kinuk' helikopteru, vozeći se od kampa do kampa, nije pokazivala znake umora. 'Došli smo da ovim momcima donesemo malo glamura,' izjavila je Rojtersu. A, momci su to umeli da nagrade. Svuda su je dočekali ovacijama. Za njih, Božić je već stigao. K. M.










