Nedelja iračke kulture

Izvor: BKTV News, 08.Okt.2014, 14:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedelja iračke kulture

Peta „ Nedelja iračke kulture“ svečano je otvorena u Jugoslovenskom dramskom pozorištu. Imajući u vidu da Republika Irak vodi rat protiv terorista koji su okupirali delove zemlje, programi do 9. oktobra imaće moto „ Kulturom protiv terorizma“.

Obraćajući se mnogobrojnim zvanicama, ambasador Iraka u Srbiji Falah Abdulhasan Abdulsada kazao je da će njegov narod opstati uprkos stradanjima.

„Obnovićemo porušeno, pevaćemo uprkos puščanim cevima uperenim >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << u nas, a u srca ćemo posaditi cveće umesto mržnje“, rekao je ambasador i dodao da je kultura most koji spaja irački i srpski narod, kome je posebno zahvalan na podršci u ovim teškim trenucima za njegovu zemlju.

Ambasador Abdulsada uručio je poklon ministru policije Nebojši Stefanoviću. Na svečanost je došao i narodni poslanik Dragomir J. Karić.
U muzičkom delu programa nastupili su ženski hor „ Barili“ iz Požarevca, grupa Omara Bašira i umetnik Sead Alaldin.

 
Izvor: Bktv news
The post Nedelja iračke kulture appeared first on BK Televizija - BKTV News - Telefakt.

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.