Na MESS predstava Mali mi je ovaj grob

Izvor: Studio B, 09.Okt.2014, 08:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na MESS predstava "Mali mi je ovaj grob"

Drama Biljane Srbljanović "Mali mi je ovaj grob", u režiji Dina Mustafića, biće večeras izvedena na međunarodnom pozorišnom festivalu MESS u Sarajevu.

Predstava je od marta ove godine na repertoaru Bitef teatra, koji je koproducent sa Hartefakt fondom, Kamernim teatrom 55 iz Sarajeva, kazalištem Ulises sa Briona i "Testament filmom" iz Beograda.

Srpska autorka Srbljanović je 3. oktobra otvorila ovogodišnji MESS, a organizatori su je najavili kao jednu od najcenjenijih >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << evropskih spisateljica.

Njena najnovija drama "priča o sarajevskom atentatu i implikacijama tog čina na opštem i ličnom planu, sa fokusom na značaju borbe za slobodu, revoluciju i mladost", navodi se u najavi.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.