Moj grad iz mašte

Izvor: GledajNapred, 21.Jul.2011, 18:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moj grad iz mašte

U Galeriji Singidunum (Knez Mihailova 40), od 26. jula (19.00) do 5. avgusta, biće otvorena izložba Tamare Jelača "Moj grad iz mašte".

Rad je baziran na tehnici veza, a to podrazumeva slobodnu upotrebu niti i tekstilnih tehnika, a u kombinaciji sa intervencijama u boji ili crtežu prirodnim bojama, akrilnim bojama, bojama za tekstil, uljanim pastelima, grafitom... Vez je tehnika koja umetnicu povezuje sa tradicijom, istovremeno pružajući joj slobodu da opisuje savremeno >> Pročitaj celu vest na sajtu GledajNapred << društvo.

U svojim radovima umetnica izražava lična osećanja, pa su i teme radova različite. Deo radova je inspirisan literaturom i u potpunosti su tretirani kao "crteži koncem na tekstilnoj podlozi". Izložiće radove manjeg formata, opremljene ramovima, čime tekstil (dekorativno, upotrebno, taktilno...) postaje sredstvo i izraz likovnog, a ne primenjenog. (Dan u Beogradu)

Nastavak na GledajNapred...



Povezane vesti

Izložba umetničkog veza Tamare Jelače

Izvor: Arte, 22.Jul.2011, 15:52

U utorak, 26. jula u 19 sati u Galeriji Singidunum, Knez Mihailova 40, otvara se samostalna izložba autorke Tamare Jelače. Izložba traje do 5. avgusta, 2011. godine.

Nastavak na Arte...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GledajNapred. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GledajNapred. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.