Mario Moničeli u San Sebastijanu

Izvor: B92, 11.Maj.2008, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mario Moničeli u San Sebastijanu

Italijanskom reditelju Mariju Moničeliju biće odato priznanje na idućem filmskom festivalu u San Sebastijanu, u Španiji, saopštili su organizatori.

Na festivalu koji će trajati od 18. do 27. septembra, biće prikazana retrospektiva filmova tog majstora italijanske komedije.

"Komedija je 1950-ih i 1960-ih godina bila jedan od najznačajnijih žanrova italijanske kinematografije", a Moničeli je bio "autor najamblematičnijih ostvarenja tog žanra", navodi se u saopštenju organizatora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.