Izvor: B92, 04.Mar.2009, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lordi otkazali koncert u Beogradu
Bivši evrovizijski pobednici, finski hevi metalci "Lordi" neće održati koncert najavljen za 7. mart u Studentskom kulturnom centru Beograda zbog "tehničkih razloga" i slabe prodaje ulaznica, saopštio je promoter "Legasi".
"Promocija (koncerta grupe Lordi) je urađena možda i najbolje u istoriji 'Legasija', ali, nažalost, bend očigledno nema dovoljno fanova u našoj zemlji", naveo je promoter.
Kako se ističe, povraćaj novca počinje u ponedeljak 9. marta, a karte >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se isključivo mogu vratiti na prodajnom mestu gde su i kupljene.
Promotivna cena ulaznica bila je 1.600 dinara.
Pobednici "Pesme Evrovizije 2006", "Lordi" tako nisu uspeli da u trećem pokusaju nastupe u Srbiji gde se očekivao njihov dolazak najpre na koncertu bivših evrovizijskih pobednika u maju prošle godine na Kalemegdanu u Beogradu, a potom u julu, na neodržanom hevi metal festivalu "Castle fest" u Smederevu.
Maskirani u čudovišta, "Lordi" su međunarodnu popularnost stekli na "Pesmi Evrovizije" 2006. godine u Atini, sa pesmom "Hard Rock Hallelujah", tesnom pobedom ispred predstavnika Rusije Dime Bilana, osvajača "Eurosonga" dve godine kasnije u Beogradu.
Lordi otkazali Beograd
Izvor: Mondo, 04.Mar.2009
Evrovizijski pobednici iz 2006. godine finski hevi metal bend Lordi, otkazao je koncert u Beogradu zbog slabe prodaje ulaznica.













