Izvor: Blic, 18.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Legende novog primitivizma
Legende novog primitivizma
Rok-festival 'Stars' završen je preksinoć koncertom legendarne 'nju primitivs' grupe 'Elvis J. Kurtović', sa doduše jedinim originalnim članom iz stare postave, pevačem Goranom-Rizom Petranovićem. U, nažalost, polupraznoj sali SKC-a, okupilo se tek par stotina poklonika te grupe.
Kao predgrupa nastupili su ambiciozni 'Infants', a onda su na stejdž izašle zvezde večeri. Za početak prisutne je zagrejao hit 'In Our Country', a onda >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << romantična pesma 'Obren i Amela'. Rizo i ekipa, nimalo pokolebani očitim manjkom publike, svojski su otprašili vanserijsku numeru 'Baščarši hanumen', a zatim na opšte oduševljenje i lagani rok 'Serfing at Bembaša'. Na insistiranje raspoložene gomile, 'primitivci' su odsvirali i čuvenu 'Šta da radi insan kad ostane sam'. Novi album predstavljen je sa par numera, 'futurističko-novoprimitivnom' - 'Guru Dedom' (obrada 'Bitlsa'- 'Across the Universe'), 'Jugom 45' i 'Šleperom'.
Kao šlag na torti za kraj su ostavljeni hitovi 'Kad se babo kući vrati pijan', 'Tako ti je mala moja...' i 'Dabogda crk’o rokenrol. N. G. Nostalgičari
- Zadovoljan sam. Nismo svirali punih l6 godina, još od onog 'Bend ejda'. Došlo je malo raje, jer je karta bila skupa za našu publiku. Drago mi je što su nas brojni mediji ispoštovali. Ipak, mi smo kultni bend. Dokazali smo da možemo da napravimo pravi šou. Kad objavimo novi album, dolaziće klinci na naše koncerte i bićemo opet prvi. Želimo da podignemo rokenrol u Srbiji na viši nivo. Raja traži stare pesme, jer svi smo mi jugonostalgičari i pamtimo lepe stvari koje su nam se događale - rekao nam je Goran Petranović Rizo posle koncerta.






