Izvor: Blic, 09.Feb.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Leda' se vratila u Beograd
'Leda' se vratila u Beograd
Prvo izvođenje ovog komada u Beogradu bilo je 1937. godine na sceni Narodnog pozorišta, a u režiji Emila Nadvornika. Sledeće izvođenje bilo je 16 godina kasnije, povodom šezdesetogodišnjice rođenja Miroslava Krleže, odnosno 1953. u Jugoslovenskom dramskom pozorištu a u režiji Bojana Stupice. Potom je komad 'Leda' izveden u tadašnjem Savremenom pozorištu, a današnjem Beogradskom dramskom u režiji Aleksandra Ognjanovića. Zatim sledi režija >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Petra Šarčevića u Narodnom pozorištu u Beogradu, aprila 1978. godine. I večeras na velikoj sceni 'Ateljea 212' u režiji Dejana Mijača kada igraju Svetozar Cvetković, Nenad Jezdić, Jelena Đokić, Vlasitimir Stojiljković - Đuza, Sonja Vukičević... T. Nj.












