Izvor: Glas javnosti, 04.Okt.2009, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koncert za najbolje
BEOGRAD - Nacionalno takmičenje mladih violinista, na kome mogu da učestvuju violinisti do 18 godina, biće održano od 27. do 31. oktobra u Centru lepih umetnosti „Gvarnerijus“ u Beogradu.
U saopštenju „Gvarnerijusa“ navodi se da će se takmičenje održati u dve kategorije: za violiniste do 15 godina i u kategoriji za one koji imaju do 18 godina.
Program za takmičare do 15 godina mora da traje 30 minuta i da sadrži dela iz dve različite stilske epohe muzičkog >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << stvaralaštva, kao i koncert za violinu i orkestar po izboru kandidata.
Takmičari u kategoriji uzrasta do 18 godina, treba da izvedu program u trajanju od 40 minuta koji mora da sadrži dela iz dve različite stilske epohe muzičkog stvaralaštva i jedan koncert za violinu i orkestar iz perioda od Ludviga van Betovena do danas.
Prva nagrada za takmičare do 15 godina iznosi 800 evra u dinarskoj protivrednosti, druga 600 evra, a trećeplasirani će dobiti 400 evra.
Prvoplasirani u kategoriji do 18 godina biće nagrađen novčanim iznosom od 2.000 evra i koncertom u Centru lepih umetnosti „Gvarnerijus“, druga nagrada iznosi 1.000, a treća 500 evra.
Nakon uručenja nagrada, 31. oktobra biće održan koncert u „Gvarnerijusu“, na kome će nastupiti svi nagrađeni violinisti.
U saopštenju se dodaje da takmičari mogu da se prijave do 13. oktobra na adresu „Gvarnerijusa“.
Organizator takmičenja je Centar lepih umetnosti „Gvarnerijs“ Jovana Kolundžije, a umetnički direktor takmičenja je profesor Fakulteta muzičkih umetnosti Dejan Mihajlović.
















