Izvor: B92, 06.Jul.2012, 19:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Knjiga koja bledi ako se sporo čita
Jedna argentinska izdavačka kuća lansirala je neobičan koncept knjiga koje se samouništavaju ukoliko ih čitaoci odmah ne pročitaju.
Ove knjige moraju da se pročitaju u jednom "cugu". Ne postoji mogućnost da se započne jedno poglavlje i da se zaboravi na knjigu, pa da se tek nakon nekoliko nedelja ili meseci nastavi sa čitanjem.
Jednom otvorena knjiga mora da se pročita najkasnije za dva meseca inače dolazi do njenog samouništenja.
Projekat "El >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Libro que no Esperar Puede" (Knjiga koja ne može da čeka) lansirala je izdavačka kuća "Kadensija Eterna" s ciljem da promoviše mlade autore.
"Ako ljudi ne čitaju njihove prve knjige, oni nikada neće izdati drugu", navode promoteri ovog koncepta.
Samouništavajuće knjige se prodaju u plastičnoj ambalaži. Jednom raspakovane, tinta počinje polako da bledi i čitaocu ostaje 60 dana da pročita priču do kraja. Nakon dva meseca, od knjige preostaju samo korice i prazne stranice.
U izdavačkoj kući "Kadensija Eterna" kažu da se samouništavajuće knjige izuzetno dopadaju čitoacima, navodeći da je celo prvo izdanje "planulo" sa samo jedan dan.
Knjiga koja se samouništava ako se sporo čita
Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Jul.2012
Jedna argentinska izdavačka kuća lansirala je neobičan koncept knjiga koje se samouništavaju ukoliko ih čitaoci odmah ne pročitaju.
Od knjige ostaju samo korice ako se sporo čita
Izvor: Kurir, 06.Jul.2012
BUENOS AJRES - Jedna argentinska izdavačka kuća lansirala je neobičan koncept knjiga koje se samouništavaju ukoliko ih čitaoci odmah ne pročitaju...Ove knjige moraju da se pročitaju u jednom "cugu". Ne postoji mogućnost da se započne jedno poglavlje i da se zaboravi na knjigu, pa da se tek nakon...
Knjiga koja se samouništava ako se sporo čita
Izvor: Nezavisne Novine, 07.Jul.2012, 01:02
BUENOS AJRES - Jedna argentinska izdavačka kuća lansirala je neobičan koncept knjiga koje se samouništavaju ukoliko ih čitaoci odmah ne pročitaju.












