Izvor: NaDlanu.com, 08.Maj.2012, 19:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kinkejd umro od predoziranja
SAN HOZE, Kalifornija, 8. maja 2012. (Beta-AP) - Američki slikar Tomas Kinkejd (Thomas Kinkade), umro je od prevelike doze alkohola i lekova za smirenje, pokazali su rezultati autopsije objavljeni u utorak.
SAN HOZE, Kalifornija, 8. maja 2012. (Beta-AP) - Američki slikar Tomas Kinkejd (Thomas Kinkade), umro je od prevelike doze alkohola i lekova za smirenje, pokazali su rezultati autopsije objavljeni u utorak.Patolog okruga Santa Klara potvrdio je za televiziju En-Bi-Si (NBC) da je Kinkejd preminuo 6. aprila ove godine u svom domu u Los Gatosu od posledica kombinovanja alkohola i valijuma.Kinkejd, koga su zbog optimizma i živih boja na slikama nazivali i "slikarem svetlosti", bio je poznat po prikazima idiličnih pejzaža, kućica i crkava.Godišnje je prodavao slike i prateće proizvode vredne 100 miliona dolara i tvrdio je da se njegove slika nalaze u 10 miliona domaćinstava u SAD.Poslednjih godina, Kinkejd je imao privatnih i finansijskih teškoća.Njegov brat je potvrdio da se slikar dugo borio sa alkoholizmom.
Kinkejd umro od predoziranja
Izvor: Beta, 08.Maj.2012
SAN HOZE, Kalifornija, 8. maja 2012. (Beta-AP) - Američki slikar Tomas Kinkejd (Thomas Kinkade), umro je od prevelike doze alkohola i lekova za smirenje, pokazali su rezultati autopsije objavljeni u utorak...P.
Slikar Kinkejd preminuo od alkohola i lekova
Izvor: Akter, 08.Maj.2012
Američki slikar Tomas Kinkejd, umro je od prevelike doze alkohola i lekova za smirenje, pokazali su rezultati autopsije









