Izložba Stranci u Beogradu

Izvor: S media, 04.Sep.2011, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba "Stranci u Beogradu"

Stranci su decenijama doprinosili modernizaciji Beograda, njima je i posvećena izložba koja će biti otvorena u ponedeljak u okviru "Dunavfesta" na kalemegdanu.

Izložba "Stranci u Beogradu" biće otvorena u ponedeljak na šetalištu kod Beton hale, u okviru "Dunavfesta", koji se do 11. septembra održava na Beogradskoj tvrđavi.

Posetioci će biti u prilici da vide kako su put Beograda - od turske kasabe do evropske metropole, pratili i oblikovali i >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << njegovi strani žitelji tokom 19. i prve polovine 20. veka.

Izložba grafika Lazara Markovića

Umetnici iz Španije i Srbije u Institutu "Servantes"

Otvorena izložba radova Ljubomira Ivanovića

Modernizaciji Beograda u značajnoj meri doprinosili su stranci, koji su vođeni raznim poslovima, avanturističkim duhom ili pod uticajem istorijskih događaja dolazili u Beograd i svoju životnu i profesionalnu sudbinu vezivali za novu sredinu.

Mnogi među njima ostavili su izuzetno značajan trag u društvenom životu grada i uticali na stvaranje njegovog evropsko-orijentalnog duha, koji i danas zrači svojim bogatstvom i osobenošću, navedeno je u najavi JP "Beogradska tvrđava".

(Mondo)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.