Izložba Bojane Nikolić u Biblioteci grada Beograda

Izvor: Blic, 15.Jun.2015, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izložba Bojane Nikolić u Biblioteci grada Beograda

U Galeriji Atrijum Biblioteke grada Beograda sutra će biti otvorena izložba Bojane Nikolić na kojoj će predstaviti reljefne i trodimenzionalne slike radjene u kombinovanoj tehnici.

Osnovnu ikonografiju njenih ekspresivnih kompozicija, izražajnog kolorita i širokog poteza četke, čine leptir, cvet, drvo, raspukli plodovi, a inspiraciju pronalazi u oblicima iz prirode.

Nikolić je diplomirala i magistrirala slikarstvo na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu. Na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << istom Fakultetu je 2011. godine odbranila doktorski umetnički projekat “Trans-slika: Istraživanje boje i svetlosti kroz medije slikarstva, instalacije i performansa”. Radi kao predavač na Visokoj školi za obrazovanje vaspitača u Pirotu i kao docent po pozivu na Academie des Beaux-Arts Sainte Radegonde u Francuskoj.

Dobitnik je nagrade FLU za slikarstvo Rista i Beta Vukanović za 2005. godinu, Nagrade žirija za najbolji film u kategoriji mini filma, Festival kratkog filma Kratka forma, Gornji Milanovac.

Član je ULUS-a, a učestvovala je na mnogobrojnim samostalnim i grupnim izložbama u zemlji i inostranstvu.

Izložbu, koja će biti otvorena do 7. jula otvoriće umetnik Darko Trajanović.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.