Izvor: B92, 17.Feb.2011, 21:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Godina filmskih (pred)nastavaka
Svaki peti film u 2011. biće nastavak, prednastavak ili spin-off nekog filma, čak dve franšize doći će do svog sedmog filmskog dela, a Harry Potter će zablistati u poslednjem, osmom delu tog serijala.
Čini se da je prošla godina, bar što se filmskih nastavaka tiče, bila zatišje pred buru. Prošle godine premijerno je prikazano „tričavih" devetnaest nastavaka. Prema istraživanju sajta „Box Office Mojo" čak 27 filmova koji će imati premijeru ove godine nadovezuju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se na neku poznatu filmsku priču.
Najveću pažnju svakako privlače novi nastavak filma „Transformers", poslednji deo sage „Harry Potter", nastavak vampirske romanse „Sumrak" kao i četvrti deo gusarske avanture „Pirati s Kariba".
Devet, od pomenutih dvadeset sedam filmova drugi su deo ili prvi prednastavak priče koja je već viđena na belom platnu. Dve franšize „The Muppets" i „Planet of the Apes” predstaviće svoj sedmi deo.
Brandon Gray iz redakcije sajta „Bix Office Mojo" kazao je za „Daily telegraph" da Holivud ove godine kao nikada ranije pokušava da zaradi na staroj slavi. On predviđa da će poslednji deo priče o poznatom čarobnjaku biti film sa najvećom zaradom u 2011. godini.
Prema njegovim proračunima serijal „Harry Potter" biće filmska saga sa najvećom zaradom u istoriji filma, ali ne i sa najvećim brojem gledalaca. S obzirom na proračune u vezi sa zaradom i cenom bioskopskih karata u trenutku prikazivanja film, rekord u broju gledalaca za sada drži serijal „Ratovi zvezda".
Svaki peti film u 2011. je nastavak! (VIDEO)
Izvor: S media, 18.Feb.2011, 20:50
Svaki peti holivudski film koji će biti sniman ove godine, nastavak je nekog popularnog filma, što je novi rekord u filmskoj industriji, ali izgleda i kao znak da scenaristima i ljudima iz Holivuda ponestaje ideja...Najmanje dvadesetsedam filmova koji su planirani da se premijerno prikažu ove godine,...


