Izvor: Blic, 22.Feb.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gluma je večna
Gluma je večna
Sinoć je u Narodnom pozorištu Beograd svečano uručena nagrada Saveza dramskih umetnika Srbije 'Dobričin prsten', ovogodišnjem dobitniku, dramskom umetniku Stevi Žigonu. Nagrada - zlatni odlivak, kopiju Dobričnog prstena, koju izrađuje Zlatara Majdanmpek, unikatnu diplomu, rad akademskog slikara i scenografa Geroslava Zarića - dobitniku je uručena pred početak sinoćnjeg izvođenja predstave 'Galeb' koju je u Narodnom pozorištu režirao Stevo Žigon. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Nagrada Dobričin prsten je najznačajnije glumačko priznanje u našoj zemlji i za ovodišnjeg dobitnika je, tim značajanije, što je kako sam kaže, demantovana stara istina o efemernosti i prolaznosti glumačke umetnosti. 'Meni je posebno drago što sam dobitinik ove nagrade jer odavno nisam na sceni, što znači da se gluma pamti', reko je ovogdišnji laureat. Na svečanosti održanoj sinoć u Narodnom pozorštu, pod pokroviteljstvom Fonda Madlena Cepter, dobitniku je Nagradu uručio predsednik žirija, Radoslav Zlatan Dorić. Ž. J.




