Izvor: Studio B, 30.Dec.2015, 18:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Dobra žena" iz Srbije na Sandensu
Rediteljski prvenac glumice Mirjane Karanović biće premijerno prikazan na prestižnom Sandens film festivalu.
Film "Dobra žena", imaće svetsku premijeru u sklopu medjunarodnog takmičarskog programa prestižnog "Sandens film festivala". Uz Stevana Filipovića i Darka Lungulova, Mirjana Karanović je i autorka scenarija čija je osnovna ideja suočavanje sa ličnom prošlošću. Poznata glumica ističe da je izuzetno ponosna, ne samo zbog sebe, nego zbog čitave >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << ekipe koja ju je s puno poverenja, ulažući gotovo podjednaku energiju, pratila na putu stvaranja.
"Učešće na ovom festivalu predstavlja za mene veliko uzbudjenje i nadu da će i drugi ljudi tako dobro prihvatiti film kao i oni koji su ga do sada gledali", dodaje Karanović.
A u filmu, glavna junakinja, nakon 30 godina braka, saznaje tajnu o svom mužu, zbog koje je prisiljena da donese odluku da li će nastaviti da živi skrivajući istinu ili će ostaviti sve ono što je dotad stekla i započeti novo poglavlje, što je u njenim godinama prilično zastrašujuće.
Sandens film festival biće održan od 21. do 31. januara i kao i do sada, predstavljaće mesto za prikazivanje nezavisnih ostvarenja. Film Mirjane Karanović jedan je od 12 naslova koji će se takmičiti u sklopu medjunarodne selekcije tog festivala.












