Izvor: S media, 02.Nov.2009, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Djavolja varoš" dobila nagradu FIPRESCI
Prvi igrani film mladog reditelja Vladimira Paskaljevića "Djavolja varoš" dobio je nagradu FIPRESCI za najbolji film koju dodeljuju filmski kritičari na filmskom festivalu u Atini.
Pored Paskaljevića, nagrade su, na sinoć zatvorenom festivalu, dobili i Frensis Ford Kopola za životno delo, a "Special Mention" nagrada otišla je u ruke Katerin Breja za ostvarenje "Bluebeard", saopštio je danas Taramount film.
Na 22. panorami evropskog filma, Paskaljevićev film >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << "Djavolja varoš", crna komedija o Beogradu danas, premijerno prikazan u Centru "Sava" 9.oktobra, našao se u glavnom takmičarskom programu atinskog festivala u konkurenciji filmova autora, poput Andreasa Drezena, Jana Troela, Breja, Djuzepe Pičonija.
Scenarista i reditelj filma Paskaljević diplomirao je filmsku režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Za svoj kratki studentski film "Delfini su sisari" dobio je nekoliko internacionalnih nagrada.
Autor je knjige kratkih priča "Optimisti" na osnovu kojih je njegov otac reditelj Goran Paskaljević snimio istoimeni film koji je dobio mnogobrojne nagrade.















