
Izvor: B92, 05.Jul.2013, 15:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Calexico: Novi EP i nove cene karata
Američki sastav “Calexico” upravo je objavio novi EP "Maybe On Monday", pred početak evropske turneje, u okviru koje stiže 7. avgusta do Beograda.
"Novi EP dostupan je pored digitalnog i u fizičkom formatu koji se može naći isključivo na koncertima ovog leta, i donosi alternativnu i demo verziju 'Maybe On Monday', uz obrade 'Unsatisfied' Replejsmentsa (Replacements), 'Shabby Doll' Elvisa Kostela (Costello) i 'The Walls Came Down' benda Kol (Call)", saopštava Calexico.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Nova cena ulaznice za za nastup na teniskim terenima na Malom Kalemegdanu 2 iznose 1.500 dinara, odnosno 2.500 za VIP, a prodaja ide preko mreža Eventim i Ticketline.
Calexico, bend iz Arizone koji meša uticaje tradicionalne latino muzike, kantrija, džeza i indi roka, simbolično prozvan Calexico po gradiću na granici SAD i Meksika, dolazi u Beograd u okviru evropske turneje povodom aktuelnog albuma "Algiers" (2012).
Debi izdanje benda bio je album "Spoke" (1996), a drugi album "Black Light" (1998) je konceptualno ostvarenje o pustinjama Arizone i severnog Meksika.
Na trećem album "Hot Rail" (2000) bend proširuje zvuk sa duvačima i violinama, a posle "Feats of Wire" (2004) sledi "Garden Ruin" (2006) na kome se ponovo više vraćaju gitarskom zvuku, i šesti "Carried to Dust" (2008).
Album "Algiers" objavljen je prošle godine.