Izvor: Blic, 12.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Betoven i balerine

Betoven i balerine

Najduži i najznačajniji domaći letnji festival, Grad teatar Budva, ove godine se odvija pod naslovom 'I život i umetnost'.

Festival su svečano otvorila tri programa - plesna instalacija 'Kamen, so, svjetlost' po koreografiji Tanje Popović, u režiji Ivane Vujić, izložba slika poznatog crnogorskog umetnika Mihaila Jovićevića i Goldonijeve 'Ribarske svađe', u režiji Gorana Ruškuca, produkcija NP iz Beograda.

Ispred zidina Starog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << grada, pred nekoliko stotina gledalaca, u svojevrsnoj 'šetnji' po istoriji - od prvobitne zajednice 'preko' Betovena i 'Himne radosti' do džeza - nastupali su sopran Zoran Latković, glumica Boba Stojnić, violončelistkinja Gorjana Stojiljković, pet balerina i žongleri. Posle velikog vatrometa koji je u nekoliko minuta 'naslikao 'nebo iznad Budve najrazličitijim bojama, u crkvi Santa Marija započeo je likovni program ovogodišnjeg festivala, po selekciji Dragane Ivanović. Publici je predstavljeno 25 slika iz dosadašnjeg stvaralaštva Mihaila Jovićevića, iz ciklusa posvećenog 'Bogorodici Filermosi'.

Pozorišni program festivala, kome su u proteklih 17 godina najveći rejting donele dramske produkcije, otvorile su Goldonijeve 'Ribarske svađe', u režiji Gorana Ruškuca, produkcija NP iz Beograda. Posle trogodišnje pauze, najlepša budvanska 'scena' , Citadela, podsetila je publiku na najblistavije vreme Grada teatra - stara tvrđava bila je 'tesna' za sve one koji su želeli da vide jednu od najlepših mediteranskih priča, ali i Ramba Amadeusa, koji im se obratio.

Prve festivalske večeri organizovana je i zanimljiva izložba u eksterijeru, pod naslovom 'Butua - Budua - Budva'. Na zidinama Starog grada predstavljene su najlepše razglednice Budve, koje datiraju iz perioda od 1870. do 1910. Gr. T.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.