,,Autopark svira Tarantina

Izvor: B92, Beta, 11.Jan.2010, 12:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

,,Autopark" svira Tarantina

Beogradski sastav ,,Autopark" nedavno je objavio treći album ,,Sve dalje", na kome se među devet pesama nalaze instrumental nazvan po američkom režiseru Quentinu Tarantinu i obrada pesme ,,Gde možemo se sresti" kultne ženske grupe ,,Boye".

,,To je jedna brza ploča. Kratka i jasna. Bez previše mudrovanja i velikih reči, na prvu loptu. Maltene, na jedan naivan način se bavi najtananijim ljudskim odnosima. Jedna ljubavna ploča", rekao je gitarista i autor pesama Nikola Berček >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u izjavi agenciji Beta.

Grupa zaljubljenika iz Beograda u ,,gitarsku buku i lepe pop melodije" na čelu sa pevačicom Ognjenkom Lakićević i Berčekom preko interneta je objavila prvenac ,,10+1" 2005. godine, da bi se potom za diskografsku kuću ,,Multimedia records" pojavio album ,,Osećanja za poneti" (2006).

Treći album ,,Sve dalje" je ponovo samostalno izdanje, a CD će, osim na nekim prodajnim mestima u Beogradu, uglavnom dobijati posetioci njihovih koncerata. Šest članova ,,Autoparka" veruje da je zbog interneta ionako ,,izdavaštvo umrlo".

,,Druga ploča je imala izdavača, jer smo zauzvrat dobili sate u studiju. Ovako, nije imalo nikakve logike, pošto je sve naše”.

,,Plašila sam se tog našeg poteza, ipak kad imaš izdavača imaš neka leđa i distribuciju. Svejedno, nismo se pokajali. Vrlo smo dosledni u tome da naš svaki album prati određen korak na ivici ludila i pameti", kaže Ognjenka Lakićević.

Novi album naslovljen po po pesmi ,,Sve dalje" koja otvara album, najavljen je jesenas singlovima ,,Radost me uništava" i "Pucketanje prstima", a donosi i jedan instrumental, ,,Tarantino", nazvan po autoru kultnih ,,Uličnih pasa" i "Petparačkih priča”.

Lakićevićeva kaže da zbog izrazitog nasilja ne podnosi Tarantinove filmove, već joj je privlačnija muzika u njima.

,,Niko sa sigurnošću ne može da potvrdi tačnu vezu između Tarantina i naše pesme, na neki način je ostavila taj ukus u ustima u trenutku kada je napravljena. ,Tarantino' je radni naslov koji je nekako ostao", dodaje Berček.

Pesma ,,Gde možemo se sresti" zatvara album ,,Sve dalje", a Berček kaže da je njegov bend dobio dozvolu od članica grupe ,,Boye" da obradi njihovu pesmu sa albuma ,,Dosta! Dosta! Dosta!" iz 1988. godine.

,,Prelepa pesma, koja je jako dobra u svom originalu...To je jedan od najlepših ikada napisanih tekstova i sasvim dovoljan razlog da nekako spontano izaberemo baš tu pesmu kao svoju prvu i jedinu obradu. Ona je dostojna toga, i samo je pitanje da li smo mi bili na nivou zadatka. Svakako, mi mislimo da jesmo", ističe Berček.

,,Autopark" će svirati 13. februara u klubu ,,Crna kuća" u Novom Sadu, kao i u Sloveniji 25. februara u Škofjoj Loki i 26. februara u Ljubljani, a potom, kako kaže Berček, ,,gde god ima struje".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.