Izvor: B92, 25.Mar.2010, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Animanga vikend u DOB-u
Poslednjeg vikenda u martu biće organizovan zanimljiv program u DOB-u za sve ljubitelje japanskog stripa.
U saradnji sa Domom omladine Beograda, Društvo ljubitelja japanskog stripa, animacije i pop kulture „Sakurabana" organizuju tri dana prikazivanja nekoliko premijernih ostvarenja o japanskoj kulturi.
Petak 26. mart, 20h, Sala na I spratu
„AMV8", koji se ne preporučuje mlađima od 18 godina, je projekat sastavljen od isečaka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << anime serija.
Subota, 27. mart, 20h, Sala na I spratu
„Goemon", projekcija igranog filma. Godine 1582. Japan je prvi put ujedinjen pod jednim vođom. Vojskovođa Oda Nobunaga se godinama borio za ujedinjenje zemlje, ali ga je ubio Akeči Micuhide, njegova desna ruka, pre nego što je uspeo da dostigne taj cilj. U glavnom gradu ujedinjenog Japana, Kjotou, Goemon Išikava krade od bogatih i deli siromašnima.
Nedelja, 28. mart, 20h, Sala Amerikana
„FMA Conqueror of Shamballa" predstavlja nastavak serije "Čelični Alhemičar. Ed, i dalje zarobljen u stvarnosti živi sa svojim ocem. Igrom slučaja nailazi na tajno društvo koje pokušava da otvori portal ka kraljevstvu Šambale, koja je zapravo njegov rodni svet.
Posle filma, oko 22h, sledi žurka na kojoj će se puštati najpopularnije japanske numere.













