Izvor: SEEcult.org, 09.Okt.2019, 19:48

13. Festival srpskog filma fantastike, BG

Vrsta dogadjaja:  Festival Studentski kulturni centar, Beograd Datum:  Thursday, October 17, 2019 - 19:00 Link:  http://www.fsffantastic.com 13. FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE (FSFF) (17-20.10.2019.)   17.10.   Velika sala 19.00 Performans otvaranja festivala 19.15 Ceremonija otvaranja festivala 19.30 Takmičarki program 1MALIŠAN (Danilo Bećković, 13 min, Srb)SLICE OF LIFE (Luka Hrgović i Dino Julius, 25 min, Hrv/SAD)HET JUK/BREME (Nico Van den Brink, 17 min, Hol) 20.30 ČUJ MALI ČOVEČE (Marko Žunić, 77 min) - Svetska premijera domaćeg dugometražnog filma     18.10.   Velika sala 17.00 Takmičarski program 2 (filmovi iz Srbije i Regiona)BETWEEN THE CUTS (Dušan Brković, 10 min, Srb)POSLEDNJI PUTNIK (Janko Đurić, 15 min, Srb)MANDELA EFEKAT (Mihajlo Vitezović, 8 minuta, Srb)KOSTAKURTA (Saša Karanović, 28 min, BiH)ISPOD KOJEG LI SU SAMO KAMENA ISPUZLI (Daniel Šuljić, 5 min, Hrv)SHOCKER (Nemanja Obradović, 9 min, Srb)CONSEVANT`S LITTLE PROBLEM (Adrian Nedeljković, 19 min, Srb) 19.00 Veče sa gostom festivala: Sam Firstenberg - tribina 20.00 Dugometražni film gosta festivala   Mala sala 17.00 Budućnost je stigla 1 - izbor fantastičkih filmova dečje sekcije Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije (90 min) uvodna reč: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije   19.00 Informativni program 1 - inostrani kratkometražni filmovi koji se prikazuju izvan takmičarske selekcije IRA / GNEV (Nikki Bohm, 10 min, Hrv)AMARGO ERA EL POSTRЕ / GORKI DESERT (Diego H. Kataryniuk Di Constanzo, 29 min, Špa)EQUALS / JEDNAKI (Javier Yanez Sanchez, 20 min, Špa)TEMPUS FUGIT (Lorenzo Recio, 20 min, Fra)FROM INSIDE / IZNUTRA (Pablo Guirado, 10 min, Špa)GIRL AND A SCAR / DEVOJKA I OŽILJAK (David Cave, 15 min, VB)     19.10.   Velika sala12.00 Takmičarski program 3 (inostrani filmovi)blok 1FLOTANDO / PLUTANJE (Frankie de Leonardis, 8 min, Špa)MIRACLE DESERT (Mark Hosack, 13 min, SAD)LE BLIZZARD (Alvaro Rodriguez Areny, 13 min, And/Dan)LOW TIDE (Ian Hunt Duffy, 15 min, Irs)THE WHISTLER (Jennifer Nicole Stang, 11 min, Kan) blok 2MOON DROPS / MESEČEVE KAPI (Yoram Ever Hadani, 16 min, Izr/Srb)LA NORIA (Carlos Baena, 12 min, Špa)CARGO / TERET (Abhilash Chandra, 15 min, Mal)ALL INCLUSIVE (Teemu Nikki, 15 min, Fin) blok 3OSCAR’S BELL / OSKAROVO ZVONO (Chris Cronin, 12 min, VB)TOGETHER / ZAJEDNO (Ryan Oksenberg, 19 min, SAD)SUPINE (Nicole Goode, 25 min, Češ/Jkr) blok 4THE STRANGE HOUSE IN THE MIST (Guilherme Daniel, 15 min, Por)CARGA (Yad Deen, 19 min, Irak)MUIL (Jasper Vrancken, 20 min, Belg)THE GAME / IGRA (Rogger Vergara Adrianzen, 15 min, Peru)   18.00 Takmičarski program 4 (filmovi iz Srbije i Regiona)VIDEĆEŠ VEČERAS (Momir Milošević, 24 min, Srb)KRV (Miroslav Stoisavljević, 18 min, Srb)BIO DVAPUT JEDAN KRALJ (Vojin Vasović 14 min, Srb)METOD (Tomaž Gorkić, 5 min, Slo)2D ZAMKA (Petar Bačkonja, 3 min, Srb)SUMATRA (Bojan Josić, 9 min, Srb)IZVAN SEBE (Stella Hartman, 3 min, Hrv)SANDMAN (David Jovanović, 15 min, Srb)   20.00 Domaći dugometražni film PSI UMIRU SAMI (Srb, 88 min) režija: Nikola Petrović   Mala sala17.00 Budućnost je stigla 2 - izbor fantastičkih filmova omladinske sekcije Revije filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije (90 min) uvodna reč: Vladimir Anđelković, predsednik Centra amaterskog filma Srbije   19.00 Informativni program 2 - inostrani kratkometražni filmovi koji se prikazuju izvan takmičarske selekcijeTHE NARRATOR (Yulia Trofimova, 10 min, SAD)ES (Danielle Zinelli, 19 min, Ita)MONSTER DAYS / DANI ČUDOVIŠTA (Channing, 14 min, Kin/Tjv)EL ARBOL DE LAS ALMAS PERDIDAS / DRVO IZGUBLJENIH DUŠA (Laura Zamora, 15 min, Špa)  ДОМОВОЙ (Spartak Lakguev, 19 min, Rus)BLOCKOUT (Constantinos Gourgiotis, George Leontakianakos, 5 min, Grč)EGO TE ABSOLVO (Diego Alonso Mezarina Gonzales, 16 min, Per)     20.10.   Velika sala 17.00 Film iznenađenja 19.00-22.00 Zatvaranje festivala Performans za zatvaranje festivala Ceremonija zatvaranja sa dodelom nagrada Projekcija najboljih filmova u sve tri kategorije (domaća, regionalna, međunarodna) Film zatvaranja: IZA ZATVORENIH VRATA 2 (99 min) - svetska premijera domaćeg dugometražnog filma David Kolaković

Nastavak na SEEcult.org...






 I drugi pišu o ovome:
 Povezane vesti

13. Festival srpskog filma fantastike, BG

Izvor: SEEcult.org, 09.Okt.2019

Vrsta dogadjaja:  Festival Studentski kulturni centar, Beograd Datum:  Sunday, October 20, 2019 - 17:00 Link:  http://www.fsffantastic.com 13. FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE (FSFF) (17-20.10.2019.)   17.00 Film...

Nastavak na SEEcult.org...

Milan Todić, BG

Izvor: SEEcult.org, 10.Okt.2019, 17:21

Vrsta dogadjaja:  Izložba Studentski kulturni centar, Beograd Datum:  Friday, October 11, 2019 - 19:00 Link:  http://www.skc.org.rs Galerija SKC Novi Beograd MILAN TODIĆ: SLIKA U SLICI - izložba slika

Nastavak na SEEcult.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEcult.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEcult.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.