Izvor: RTS, 04.Feb.2024, 16:41

Нетанјаху: Израел неће пристати на сваки договор; Хути: Одговорићемо на нападе САД и Велике Британије

Рат Израела и Хамаса – 120. дан. ИДФ наставља са акцијама на југу Појаса Газе док се хуманитарна ситуација све више погоршава. Израелски премијер Бенјамин Нетанјаху поричио је да Израел неће окончати рат док не уништи Хамас и ослободи све таоце. Хути су поручили да >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ће одговорити на америчке и британске ваздушне нападе на њихове положаје у Јемену, док је Хамас упозорио да ће ти напади донети "додатна превирања" на Блиском истоку. Генерални комесар Агенције УН за помоћ палестинским избеглицама на Блиском истоку (UNRWA) Филипе Лазарини рекао је да Израел није доставио доказе о оптужбама против радника UNRWA. Државни секретар САД Ентони Блинкен почиње нову блискоисточну турнеју.
Док израелска војска наставља операције на југу Појаса Газе, чека се одлука о почетку нових преговора о ослобађању талаца које већ 120 дана Хамас држи у заточеништву. Израелски Канал 12 је јавио да се одлука очекује за дан-два.
Израелске снаге извршиле су неколико напада на положаје Хезболаха у јужном Либану.
Високи представник ЕУ за спољну политику Жозеп Борељ рекао је да финансирање УН агенције за помоћ палестинским избеглицама (УНРВА) није обустављено и да за ту агенцију не постоји замена.
Борељ је такође најавио да ће ЕУ успоставити поморску мисију у Црвеном мору како би заштитила бродове од напада јеменских Хута.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.