Izvor: RTS, 26.Jan.2024, 15:31

Јован Митрески нови председник Собрања

Јован Митрески нови је председник Собрања Македоније. Митрески би, према раније постигнутом међупартијском договору, на тој функцији требало да остане до краја мандата актуелног скупштинског сазива, односно парламентарних избора заказаних за 8. мај. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Скупштина републике Северне Македоније изабрала је новог преседника. Јован Митрески изабран је са 64 гласа за и 40 против.
Посланици су раније потврдили оставку Таљата Џаферија, који би према истом међупартијском договору, требало да буде премијер техничке владе.
Митрески би, према раније постигнутом међупартијском договору, на тој функцији требало да остане до краја мандата актуелног скупштинског сазива, односно парламентарних избора заказаних за 8. мај.
Собрање је потврдило и оставку лидера СДСМ Димитра Ковачевског на место премијера.
Реч у расправи о избору председника Собрања је тражио само лидер Левице Димитар Апасиев, који је рекао да је први пут добио налог од странке да прочита поруку коју су написали грађани из Стружне, града из којег је Митрески. 
"Друже Јовче, да сте ухватили златну рибицу у језеру, не бисте помислили да ћете постати председник парламента“, прочитао је Апасијев, на спечифичном стружијанском дијалекту, пренели су скопски медији.
Према раније постигнутом међупартијском договору, бивши премијер Ковачевски и бивши председник парламента Џафери, биће чланови техничке владе РСМ до парламентарних избора избора 8. маја.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.