Vučić u Novom Pazaru: Mogu da idem na Kosovo i bez dozvole, ali neću da pravim probleme Srbima

Izvor: Vesti-online.com, 19.Mar.2017, 17:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić u Novom Pazaru: Mogu da idem na Kosovo i bez dozvole, ali neću da pravim probleme Srbima

Predsednički kandidat vladajuće koalicije Aleksandar Vučić izjavio je u nedelju da ima želju da u okviru kampanje poseti Kosovo i Metohiju i da može to da uradi i bez dozvole vlasti u Prištini ali da misli da to ne bi imali smisla i da ne želi da tako izazove probleme Srbima iz pokrajine.

Nakon otvaranja Atletskog stadiona u Novom Pazaru, Vučić je novinarima rekao da on može da uđe na >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Kosovo preko alternativnih prelaza ali da ne želi da stvori neki nemir i probleme Srbima koji tamo ostaju da žive.

Govoreći o dijalogu sa Prištinom, Vučić je rekao da Beograd želi da se taj proces nastavi ali da druga strana samo traži razlog i izgovor da se to ne bi dogodilo. On je, takođe, rekao i da ne razume zbog čega predsednik Kosova Hašim Tači toliko insistira i žuri sa formiranjem takozvane vojske.

Na pitanje da li očekuje pomoć Evropske unije povodom pokušaja Prištine da preuzme imovinu SFRJ i Srbije, Vučić je rekao da to nije pitanje pomoći već da je vreme da se i Unija izjasni da li je nešto istina ili nije, odnosno da li je neko prekršio dogovor ili nije.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.