Stefanović: Dijalog uprkos sukobima

Izvor: B92, 28.Nov.2011, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stefanović: Dijalog uprkos sukobima

Beograd -- Šef pregovaračkog tima Borislav Stefanović kaže da će, uprkos sukobima na severu Kosova, u sredu, 30. novembra biti nastavljeni pregovori Beograda i Prištine.

"Nastavićemo pregovore. Oni koji žele sukobe i da se za te sukobe okrive Srbi, najviše žele da se ti pregovori ne nastave", rekao je Stefanović novinarima u Skupštini Srbije, posle sednice Odbora za Kosovo i Metohiju.

Stefanović je rekao da će se u sredu razgovarati o administrativnim prelazima, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kao i da današnji sukobi između Kfora i Srba sa severa pokrajine ne doprinose rešenju problema.

Stefanović je apelovao na predstavnike Kfora i na Srbe da se uzdrže od nasilja i založio se za mirno rešavanje problema.

Sednica Odbora za Kosovo i Metohiju završena je posle teških optužbi poslanika SRS-a i poslanika vladajuće koalicije o tome ko je izdao Kosovo i ko Kosovo koristi u političke svrhe.

Predsednik Odbora iz Srpske radikalne stranke Ljubomir Kragović zaključio je sednicu, a da nije dozvolio Stefanoviću da predstavi izveštaj o prethodnoj rundi razgovora s prištinskim vlastima.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.