Srbi da redefinišu svoje ciljeve

Izvor: B92, 27.Maj.2013, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Srbi da redefinišu svoje ciljeve"

Kosovska Mitrovica -- Oliver Ivanović, bivši sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju, izjavio danas da Srbi sa severa Kosova moraju da redefinišu svoje političke ciljeve.

"Ako je očigledno da ne mogu da promene Vladu - a nadam se da to ni do sada nikome nije padalo na pamet kao ozbiljna ideja, ako ne mogu da ubede Vladu da promeni svoj stav o briselskom sporazumu - a očigledno je da ona nema nameru da menja stav, onda moramo tražiti nešto drugo", rekao je Ivanović >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << agenciji Beta.

Dodao je da od Vlade treba tražiti garancije da će Srbi na Kosovu biti tretirani kao svi građani Srbije, da će imati njene lične karte i državljanstvo.

"Kao i da dobijemo garancije da na diplomama naše dece, koja završavaju osnovne i srednje škole i fakultete, neće pisati 'Kosovo Republika', nego će diplome biti iste kao do sada ili diplome neće imati nikakvu republiku u nazivu", rekao je Ivanović.

Ivanović je izrazio nadu da će Srbija sačuvati institucije u zdravstvu, školstvu, socijalne institucije.

"Što se tiče policije, pravosuđa i lokalne samouprave, to je druga stvar, ali ili ćemo s našom državom, ili ćemo bez nje. Logično je da s našom državom možemo lakše, bolje i uspešnije da se izborimo s problemima", rekao je Oliver Ivanović.

"Ljude posebno interesuje opstanak radnih mesta, jer nema alternativa: ili ćemo raditi u državnim institucijama i u privredi koja postoji, ili ćemo tražiti radno mesto van pokrajine, a to znači iseljavanje, što bi moglo da ima opasne posledice", ukazao je Ivanović.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Srbi sa severa moraju da redefinišu ciljeve

Izvor: Beta, 27.Maj.2013

KOSOVSKA MITROVICA, 27. maja 2013. (Beta) - Srbi sa severa Kosova moraju da redefinišu svoje političke ciljeve, ocenio je u ponedeljak Oliver Ivanović, bivši sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju..."Ako je očigledno .

Nastavak na Beta...

Ivanović: Srbi moraju da promene ciljeve

Izvor: RTS, 27.Maj.2013

Srbi sa severa Kosova ne mogu da promene Vladu, niti njen stav o sporazumu i zato moraju da redefinišu svoju politiku, ocenio Oliver Ivanović. Od Vlade treba tražiti garancije da će Srbi na Kosovu biti tretirani kao svi građani Srbije, ističe Ivanović...bivši sekretar u Ministarstvu za Kosovo...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.