Izvor: B92, 27.Jul.2011, 20:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pucano na hrvatske helikoptere KFOR
Zagreb -- Ministarstvo odbrane Hrvatske saopštilo da je na Kosovu pucano na hrvatske helikoptere u sastavu Kfora, a povređenih nije bilo.
Na dva helikoptera Kfora sa zemlje su pucali kosovski Srbi, navela je Hrvatska radio-televizija (HRT) na svom portalu.
Reč je o helikopterima Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva MI171Sh, koji su prevozili kosovsku policiju prema graničnim prelazima, saopštilo je Ministarstvo odbrane, a prenosi HRT.
Hrvatski piloti i osoblje nisu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << primetili da je na njih pucano, a na helikopterima nisu pronađena nikakva oštećenja.
"Večernji list" na portalu piše da su vatru iz pešadijskog oružja u zoni leta dva helikoptera, kao i prilikom njihovog sletanja na severu Kosova primetile i dojavile zemaljske snage Kfora.
U Ministarstvu odbrane naveli su da hrvatski helikopteri na Kosovu prevoze teret i ljude, a da naloge dobijaju isključivo iz komande Kfora. Do sada su prevozili članove brojnih diplomatskih predstavništava i goste, ali i predsednika Srbije Borisa Tadića, kada je posetio Kosovo, navodi na portalu zagrebački dnevnik.
U sastavu Kfora hrvatski kontingent ima dva helikoptera, tri pilotske posade i avio-tehnički i tim sigurnosti, odnosno ukupno 20 vojnika.





