PR: Realna procena Ban Ki Muna

Izvor: B92, 07.Nov.2011, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PR: Realna procena Ban Ki Muna

Priština -- Kosovska vlada smatra realnim izveštaj generalnog sekretara UN Ban Ki Muna o Kosovu i ističe njegovu ocenu da događaji na severu mogu destabilizovati Balkan.

"Ban Ki Mun je u pravu", rekao je prištinskom listu "Koha ditore" zamenik kosovskog premijera Hajredin Kući.

On kaže da se "radi o realnoj proceni, pošto bi težnje Srbije za stimulisanje nasilja protiv domaćih i međunarodnih institucija i njen cilj da podeli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kosovo mogle da izazovu reakcije koje bi prevazišle granice Kosova i uticale i na želje ostalih u regionu".

"Takva politika Srbije bi mogla da izazove krizu i da podstakne ekstremizam u čitavom regionu", smatra Kući.

List navodi da je generalni sekretar UN u svom tromesečnom izveštaju hronološki opisao događanja na severu Kosova.

"Događaji na severu Kosova služe kao snažno podsećanje kako nerešena pitanja predstavljaju pretnju za mir i stabilnost u regionu", rekao je generalni sekretar UN-a.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.