Ne bavim se članstvom Kosova u SE

Izvor: Glas javnosti, 15.Nov.2012, 11:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ne bavim se članstvom Kosova u SE

BEOGRAD - Izvestilac Parlamentarne skupštine Saveta Evrope za Kosovo Bjorn fon Sidov izjavio je da se u svom izveštaju, koji priprema za januar, neće baviti pitanjem članstva Kosova u Savetu Evrope, već želi da stekne uvid u to kako vlasti u Srbiji gledaju na pitanje standarda na Kosovu.

"Očekujem da će se razgovori fokusirati na srpskoj manjini, uključujući Srbe na severu Kosova i njihove odnose. Jer, standardi su u fokusu mog izveštaja", objasnio je Fon Sidov, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << će 15. i 16. novembra boraviti u radnoj poseti Beogradu, u okviru pripreme svog narednog izveštaja.

Fon Sidov je kazao da je najvažnije pitanje kako ljudi na Kosovu da žive po evropskim standardima.

On je rekao da tokom posete Beogradu neće biti reči o statusu Kosova.

"Moji sagovornici će možda pokrenuti različita pitanja oko statusa, ali to neće biti uneto u moj predstojeći izveštaj. Srbi sa Kosova imaju vezu sa administracijom u Srbiji. To je razlog zbog čega dolazim. A Srbija je i članica Saveta Evrope", kazao je Fon Sidov.

Komentarišući svoju posetu Kosovo, pre nekoliko dana, Fon Sidov je kazao da "demokratija i ljudska prava idu u dobrom pravcu, ali za to je potrebno vreme".

"Razgovarao sam s vlastima u Prištini o korupciji, kriminalu, vladavini prava, neefikasnosti sistema, položaju žena, nasilju u porodici. Mnogi koraci još moraju da se preduzmu", dodao je on.

Na pitanje može li politički dijalog između Beograda i Prištine uspeti, Fon Sidov je odgovorio da na nastavak dijalioga gleda "kao na istinsko poboljšanje". "Premijeri Srbije i Kosova Ivica Dačić i Hašim Tači su izjavili da će unaprediti pregovore", kazao je on.

Koja crna Evropa koji ulazak u društvo koje je podržalo i pomoglo organizirati etničko čišćenje Srba iz Republike Srpske Krajine i njezin nestanak ? Ti divni europljani pomogli su Hrvatskoj proterati 250 000 Srba i oko 150 000 Jugoslovena ( prikrivenih Srba komunista ) iz Hrvatske. Vatikan i EU su pokrovitelji a Gotovina, Markač i ostali izvršioci koji su na kraju i nagrađeni za etničko čišćenje. Kako će sada Nikolić i Dačić nastaviti sa pristupom u EU protiv volje većine revoltiranih građana Srbije ?

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.