Izvor: BKTV News, 10.Mar.2017, 12:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Napadač iz Dizeldorfa poreklom sa Kosova
Policija u nemačkom gradu Diseldorfu, gde je sinoć devet osoba ranjeno u napadu sekirom na železnickoj stanici, uhapsila je 36-godišnjeg muškarca poreklom sa Kosova, koji je, prema navodima policije, mentalno bolestan.
Rojters navodi da je osumnjičeni, koji u Nemačkoj živi u obližnjem gradu Vupertalu, pobegao nakon napada sa diseldorske železničke stanice i skočio sa mosta, pri čemu se ozbiljno povredio. On je potom uhapšen, a policija veruje da je delovao sam. >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News <<
#Dusseldorf #DuesseldorfAttack #Düsseldorf Muslim from Kosovo carried out terrorist attack at train station severely wounding 6 passengers
Kako je navedeno u pitanju je Fatmir H. koji već ima policijski dosije.
perpetrator #Duesseldorf comes from #Kosovo, police said. Fatmir H. already had a police record & stayed in psychiatry, tendency to suicide. https://t.co/P7VNtOKC5h
Policija navodi i da osumnjičeni za napad sekirom ima „očigledne psihičke probleme“, prenosi "Raša tudej".
Navedeno je da su teško ranjene žrtve u stabilnom stanju. Portaprol policije je kazao da diseldorfska policija napad nije opisala kao "divljanje" ili "terorizam".
#Düsseldorf attacker: Fatmir H. (36) from Kosovo w/ 'mental problems'. Don't jump to conclusions, you deplorables! https://t.co/18VDGcRyza
Iz policije je ranije saopšteno da je osumnjičeni muškarac poreklom sa prostora bivše Jugoslavije.
Napad sekirom dogodio se u četvrtak oko 21 časova, a policija je najpre saopštila da je povređeno pet osoba, da bi kasnije obavestila da je broj povređenih porastao na sedam, od kojih je troje teško povređeno, a potom da je povređeno devet osoba.
Posle krvoprolića, napadač je preko šina istrčao iz stanice i skočio sa mosta kada se teško povredio. Tada je i uhapšen, a zbog povreda prebačen je u bolnicu.














