Izvor: RTS, 03.Dec.2016, 00:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kozarev: Tahirijeva istrajava u laži
Zamenik direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Dušan Kozarev rekao je da glavni pregovarač Prištine Edita Tahiri ponovo obmanjuje javnost iznošenjem neistina o detaljima dogovora o telekomunikacijama, "izmišljajući da će samoproglašeno Kosovo dobiti međunarodni pozivni broj".
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Dušan Kozarev je u izjavi za Tanjug rekao da verujući da hiljadu puta izgovorena laž postaje istina "Tahirijeva istrajava u laži, iako više niko u albanskoj političkoj javnosti na Kosovu i Metohiji ne veruje u njene izmišljotine".
"Čak i albanske opozicione stranke, koje nedeljama jadikuju zbog povratka Srbije u telekomunikacioni sistem na Kosovu i Metohiji i činjenice da će Prištini biti ustupljen samo kod za geografsku oblast, odnosno autonomnu pokrajinu Srbije, shvataju bolje od Edite Tahiri suštinu dogovorenog", rekao je Kozarev.
Ističe da je "jasno da su u strahu velike oči i da gospođa Tahiri zato čini poslednje očajničke pokušaje da spasi svoju političku karijeru, ali istine radi i zbog spokojstva Srba na Kosovu i Metohiji moramo da povodom najnovije u seriji njenih izmišljotina još jednom poručimo da će istina biti lako proverljiva nakon 15. decembra".
Dodaje da će "gospođu Tahiri još jednom demantovati stvarnost, i ona bi trebalo da počne da smišlja valjano objašnjenje za trenutak kada će je njeni sunarodnici upitati: Edita, zašto si nas lagala".
Edita Tahiri, koja je predvodila kosovsku delegaciju, rekla je ranije danas da će "po prvi put u istoriji Kosovo imati svoj nacionalni pozivni broj".
















