Kosovska policija pretukla starca

Izvor: B92, 25.Avg.2011, 21:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kosovska policija pretukla starca

Podgorica -- Kostadina Stijovića (81) iz Andrijevice brutalno su pretukli pripadnici Kosovske policijske službe na prelazu Savine Vode.

Kosovski policajci su na silu izvukli Stijovića iz autobusa kada je trebalo da pređe iz Crne Gore na područje Metohije.

Udruženje raseljenika u Crnoj Gori tvrdi da su kosovski policajci, odmah nakon što su izveli Stijovića iz autobusa, počeli da ga udaraju pesnicama i nogama, od čega je u polusvesnom stanju pao pored puta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Sve se to, kako se navodi, dešavalo na očigled putnika autobusa, u kome, osim Stijovića, nije bilo više Srba ili Crnogoraca.

"Stijoviću su, dok su ga tukli, kosovski policajci govorili kako za državu Kosovo ne važe lična dokumenta koja im je pokazao, kao što su lična karta koju je izdao srpski SUP Dečani, niti raseljenička legitimacija koju je izdala Vlada Crne Gore, odnosno njen Komesarijat za raseljena lica", piše u saopštenju.

Kako se navodi, kosovski policajci su, dok su ga tukli, govorili Stijoviću da samo ako prizna državu Kosovo može da prođe administrativni prelaz, nakon čega su ga, teško pretučenog, vratili za Rožaje.

Savez udruženja raseljenih, izbeglih i prognanih u Crnoj Gori je saopštio da zahteva od Euleks misije na Kosovu i Metohiji da hitno povodom ovog slučaja pokrene istragu i protiv nasilnika iz kosovske policije preduzme odgovarajuće mere.

"Slučaj premlaćivanja Stijovića još jedan je u nizu dokaza koji govore da je bezbednost po Srbe i Crnogorce na Kosovu i Metohiji na najnižem mogućem nivou, te da privremene kosovske institucije svesno opstruišu proces povratka, ali i ugrožavaju opstanak preostalog srpskog življa u pokrajini", navodi se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.