Izvor: RTS, 18.Avg.2014, 20:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Garancije za Ivanovićevu odbranu sa slobode
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić kaže da je Srbija spremna da pruži sve pravne garancije za odbranu Olivera Ivanovića sa slobode.
Marko Đurić je za Tanjug rekao da je poznat stav Srbije o neprihvatljivosti i štetnosti neosnovanog šestomesečnog držanja Ivanovića u pritvoru bez optužnice, kao i o činjenici da su ignorisane dosadašnje garancije Vlade Republike Srbije.
"Zvanično ćemo insistirati da se sada, po podizanju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << optužnice, Ivanoviću ukine pritvor i omogući da se brani slobode, a Srbija će odgovorno pružiti garancije da će on u svakom trenutku biti dostupan pravosuđu", precizirao je Đurić.
"Želimo da verujemo u nepristrasnost pokrajinskih institucija i pravosuđa i vladavinu prava na Kosovu i Metohiji", rekao je Đurić.
Direktor kancelarije za Kosovo i Metohiju je nagalasio da je siguran "da će u svakom fer postupku Oliver Ivanović dokazati svoju nevinost".
Analitičar Dušan Janjić je, gostujući u Dnevniku RTS-a, rekao da ne očekuje da će Ivanović biti pušten na slobodu i da će pravo iz pritvora ići na suđenje.







