Dragišić:Velika diplomatska pobeda Srbije u Dubaiu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Nov.2018, 11:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dragišić:Velika diplomatska pobeda Srbije u Dubaiu

To što Kosovo danas nije primljeno u Interpol je velika diplomatska pobeda Srbije, kaže profesor Fakulteta za bezbednost Zoran Dragišić.

"Oni su uložili nadljudske napore i to je urodilo plodom te Kosovo nije primljeno u Interpol, bez obzira na strašne pritiske koji su dolazili sa svih strana, na podršku koju su imali od najvećih sila", kaže Dragišić za Tanjug.

Dodaje da Srbija ne treba da likuje nad ovom pobedom, već da je iskoristi na najbolji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mogući način radi postizanja kompromisnog rešenja, radi traženja puteva za mir i stabilnost na Balkanu.

"Pokazalo se i ovim što se danas desilo u Dubaiu da nikakve odluke na Balkanu ne mogu da se donose bez Srbije, bez obzira ko iza njih stajao. Mi sada ne treba  da  likujemo , ne treba da zapadamo u neku euforiju", istakao je on.

Diplomatsku pobedu, kako kaže, moramo da iskoristimo na najbolji mogući način radi postizanja trajnog mira i stabilnosti i radi rešavanja problema Srba i nealbanaca na KiM .

"Mislim da je ovo poruka i prištinskim vlastima da se sa Beogradom, koji je spreman za pregovore, pronađe kompromisno rešenje. da se postigne dogovor jer se pokazuje da njihov model ponašanja iz devedesetih godina ne daje rezultate kakve su oni očekivali", podseća on.

Ističe da je Srbija snažna, da se sa Srbijom  mora računati, ali da je naša zemlja spremna na dogovor i kompromis.

"Mislim da je to više nego jasno. Nadam se da će ovo što se dogodilo u Dubaiju pre svega biti dobra poruka predstavnicima prištinske vlasti", zaključio je Dragišić.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

"Glasanje o Kosovu nasilje nad pravom" VIDEO

Izvor: B92, 20.Nov.2018

Beograd -- Profesor Fakulteta za bezbednost Zoran Dragišić ocenio da je glasanje o prijemu Kosova u Interpol nasilje nad medjunarodnim pravom i statutom Interpola...''Stavljanje ove tačke na dnevni red Generalne skupštine Interpola protivno je statutu Interpola jer samo država koja je punopravna...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.