Izvor: Vostok.rs, 11.Dec.2012, 21:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dominika priznala Kosovo
11.12.2012. -
"Kosovsko ministarstvo inostranih poslova" navodi u saopštenju da je ostrvska država na Karibima Dominika priznala Kosovo.
U saopštenju kosovski MSP tvrdi da su vlasti te zemlje uputile zvaničnu notu kosovskoj "predsednici" Atifeti Jahjagi kao i pismo o priznanju Kosova ministru spoljnih poslova Enveru Hodžaju.
Dominika je ostvrska država na Karibima, ima površinu od 750 kvadratnih kilometara i 73.000 hiljada stanovnika, a članica je UN-a od 1978. godine.
Izvor: Glas Rusije, Tanjug, foto: EPA
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






