Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Jun.2012, 09:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejanović: Socijaliste i LDP dele dve tačke
BEOGRAD -
Potpredsednica Socijalističke partije Srbije Slavica Đukić Dejanović izjavila je da LDP za njih nije neprihvatljiv partner i da socijaliste i LDP dele samo dve sporne tačke - Kosovo i Republika Srpska.
"Nije nama niko neprihvatljiv, ali dogovor o politici vlade više je nego ozbiljno državno pitanje. Mi želimo da vodimo i evropsku i nacionalnu politiku", rekla je Đukić Dejanović za "Pres" komentarišući >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mogućnost da buduću vladu formiraju DS, SPS i LDP.
"Socijaliste i LDP dele samo dve sporne tačke, Kosovo i Republika Srpska. Da bismo doneli definitivnu odluku o učešću u toj vladi, svaka od partija iz naše koalicije SPS-PUPS-JS mora imati odgovarajuće sastanke partijskih foruma, koji će to potvrditi", rekla je Dejanović.
Ona je istakla da bi volela da se vlada što pre formira i da to bude sa DS-om, dodajući da je sa poslanicima LDP imala korektnu saradnju.
Đukić Dejanović očekuje da će se u prvoj polovini juna Skupština do kraja konstituisati, a da će do kraja meseca Srbija dobiti vladu.
"Svako dalje odlaganje bilo bi nedovoljno odgovoran odnos prema građanima", istakla je Đukić Dejanović.
Komentarišući poziv lidera SNS Aleksandra Vučića socijalistima, Dejanović je rekla da taj poziv doživljava kao protokolaran.
"Dok se ne formira vlada, normalno je da svi sa svima dogovaraju, da se vidi gde ima parlamentarne većine. Ali normalno je da prvo završimo razgovore sa našim koalicionim partnerima i sa onima sa kojima smo dogovorili postizbornu koaliciju, a to je DS", napomenula je Dejanović.
Prema njenim rečima, nije primereno započinjati pregovore sa SNS, dok ne završe razgovore sa demokratama.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Socijaliste i LDP dele dve tačke - Kosovo i RS
Izvor: RTV 5, 05.Jun.2012
"Nije nama niko neprihvatljiv, ali dogovor o politici vlade više je nego ozbiljno državno pitanje. Mi želimo da vodimo i evropsku i nacionalnu politiku", rekla je Đukić Dejanović za danšnji Preš komentarišući mogućnost da buduću vladu formiraju DS, SPS i LDP.. "Socijaliste i LDP dele samo...
Dejanović: LDP sporan zbog Kosova i Srpske
Izvor: Mondo, 05.Jun.2012
Potpredsednica SPS-a Slavica Đukić Dejanović izjavila je da LDP za njih nije neprihvatljiv partner i da ih dele samo dve sporne tačke - Kosovo i Srpska.








