Bogdanović: Bitno da se život odvija normalno

Izvor: S media, 18.Sep.2011, 17:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogdanović: Bitno da se život odvija normalno

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović izjavio je danas u Lešku, kod Leposavića, gde je obišao pogon fabrike "Lola Fot", da je važno da se fabrikama, preduzećima i ustanovama omogući da rade normalno u aktuelnim uslovima.

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović i šef pregovaračkog tima Beograda Borislav Stefanović su >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << obišli fabriku “Lola Fot” kod Leposavića, koja, kako je istakao ministar za Kosovo i Metohiju, zapošljava 220 ljudi i čiji je prosek plata viši od nivoa u Republici Srbiji.

On je rekao da je aktivnost njega kao ministra i šefa pregovaračkog tima Beograda u dijalogu sa Prištinom Borislava Stefanovića ne samo da na neki način umiruje situaciju i pregovara sa međunarodnom zajednicom, razgovara sa lokalnim samoupravama i narodom, već je glavni cilj da se na ovim prostorima normalizuje život.

Ivanović: Srbi da se solidarišu sa Srbima

Stefanović: Tači napravio ostrva iluzije

Mihajlović: Bez odgovora od EU

Bogdanović i Stefanović su obišli fabriku “Lola Fot” koja, kako je istakao ministar za Kosovo i Metohiju, zapošljava 220 ljudi i čiji je prosek plata viši od nivoa u Republici Srbiji.

U razgovoru sa upravom pogona, oni su razmotrili kako pomoći fabrici u cilju obezbeđivanja što normalnijeg funkcionisanja, na koji način da se gotovi proizvodi dalje distribuiraju u centralnu Srbiju, i kako repromaterijal da dolazi iz centralne Srbije.

Bogdanović je istakao da je bitno u danima, kada postoje velike tenzije, usled namere Prištine da silom i jednostranim potezima nametne jednostrano rešenje, da se život odvija na normalan način, kako u fabrikama, preduzećima i školama.

On je najavio da će se Stefanović i on sastati sa još nekim direktorima sa kojima će razmotriti kako Vlada Srbije može da pomogne da se pre svega održi proizvodnja, da ovi ljudi žive od svoga rada, i ne da dođemo u situaciju da zbog blokada koje nameće Priština, nažalost u saradnji sa nekim organizacijama međunarodne zajednice, ovaj narod bude izolovan i na njih bude izvršen pritisak da napuste ovaj prostor.

“Kada niste u situaciji da živite od svog rada, kada imate stalne pritiske, i ne možete da privređujete ništa drugo, ne preostaje nego da razmišljate u drugom pravcu”, rekao je on.

Bogdanović i Stefanović obišli su i barikade, gde su sa građanima razgovarali o nastavku mirne borbe za očuvanje legitimnih interesa.

“Vidim da postoji jedinstvo u narodu, i čvrsta volja da se mirnim putem suprostavimo jednostranim potezima Prištine. Poručio bih misiji Euleks da očekujemo da se vrati u statusno neutralnu poziciju, na poziciju iz 2008. kada je prihvaćena kao misija koja će ovde delovati na čitavoj teritorji Kosova i voditi računa o svim stanovnicima Kosova i Metohije“, istakao je Bogdanović u izjavi novinarima.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.