BiH prihvatila kosovske carinske pečate

Izvor: S media, 16.Sep.2011, 19:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BiH prihvatila kosovske carinske pečate

Carinske pečate Kosova prihvatilo je Predsedništvo BiH.

Predsedništvo Bosne i Hercegovine donelo je odluku o prihvatanju carinskih pečata koje je dostavio UNMIK/Kosovo svim potpisnicima Sporazuma CEFTA, koji su istovetni s izgledom pečata dogovorenim u dijalogu Beograda i Prištine u Briselu, 2. septembra.

Merdare: Dozvoljen uvoz robe iz Srbije

Kritike na račun Konuzina

Kosovo: Kfor neće primenjivati silu
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
Za sprovođenje ove odluke Predsedništvo BiH je zadužilo Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH i Upravu za indirektno oporezivanje BiH, saopštila je Služba za odnose s javnošću Predsedništva BiH, a preneli sarajevski mediji.

Savet ministara BiH dao je juče saglasnost da se prihvate carinski pečati dostavljeni iz UNMIK/Kosova, na osnovu informacije Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa sa specijalnog sastanka Zajedničkog odbora CEFTA-e održanog 2006. godine.

Kosovska vlada je uvela embargo na uvoz robe iz centralne Srbije uz obrazloženje da Beograd ne priznaje pečat kosovske carine, a Bosni i Hercegovini je iz istog razloga uvedena carinska taksa od 10 odsto za robu te zemlje na Kosovu.

Bosna i Hercegovina nije priznala nezavisnost Kosova.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.