Izvor: JUGpress.com, 09.Mar.2024, 23:16

„Zdravlje“ nastavilo crnu seriju

LESKOVAC

Košarkaši „Zdravlja“ poraženi su u Čačku od ekupe „Čačak 94“ više nego ubedljivo – 92:61 (21:11 17:10 22:26 32:14) u utakmici 24. kola Prve košrakaške lige Srbije. Gosti su prve poene postigli tek u 4. minutu, smanjivši tako vođstvo domaćina na 9:3. Čačani su održavali prednost tokom prvog poluvremena na nekih desetak razlike, a na odmor se otišlo sa 38:21. Tračak nade za Leskovčane u trećoj četvrtini bio je u 24. minutu, kada su smanjili 42:34, >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << no domaći tim nije dozvolio iznenađenje. Ovaj deo igre „Zdravlje je dobilo sa 22:26, a u poslednjih deset minuta se krenulo sa vođstvom Čačana 60:44, gde su se gosti potpuno predali i jedino pitanje je bilo sa koliko razlike će domaći tim osvojiti bodove – 92:61.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: E. Harvi 10 (4 skoka), D. Jović 6 (4 skoka, 5 asistencije), Gavrilović 2 (4 asistencije), Đ. Jović, Nikolić, Tasić, Dugalić 12 (4 skoka), Blekni 8, Kalahan 5, Đorđević-Marinković 18.

Nakon 24. kola „Zdravlje“ je zakucano za dno tabele sa samo četiri pobede. U 25. kolu u Leskovac dolazi ekipa OKK Beograda. (kraj) IS/LJS