Izvor: juGmedia, 01.Jun.2013, 09:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Yura donirala opremu Kliničkom centru
NIŠ – Južnokorejska kompanija „Jura“ donirala je KC 30 000 evra kojim je kupljen je aparat za reanimaciju novoronđenčadi na dečijoj Hirurškoj klinici i hirurški laser za Kliniku za ginekologiju i akušerstvo.
Direktor „Jure“ Namjin Choi izjavio je da je odluku o donaciji doneo predsednik korporacije sa sedištem u Južnoj Koreji smatrajući da time što pomaže lokalnoj zajednici, pomaže i svojim radnicima i njihovim porodicama, kako bi čuvali svoje zdravlje. On >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << je dodao da se nada da će svi pacijenti imati dobar tretman zahvaljujući upravo ovim medicinskim aparatima.
Direktor Kliničkog centra Niš dr Zoran Radovanović je ovom prilikom rekao da je veoma zahvalan kompaniji „Jura“ što svoju društvenu odgovornost pokazuje na ovaj način.
Vredne donacije stigle su danas i u Dečiju internu kliniku niškog Kliničkog centra. U okviru akcije Fonda B92 „Bitka za porodilišta“ kompanija „Đak“ „Telenor fondacija“ i „Kupina“ poklonili su Dečijoj internoj klinici četiri pulsna oksinometra i četiri haube za oksigenaciju.
(Kraj)mia/ena






















