Traži se zakupac za „MIN Lokomotivu“

Izvor: juGmedia, 18.Avg.2015, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Traži se zakupac za „MIN Lokomotivu“

NIŠ – Preduzeće za remont i proizvodnju šinskih vozila „MIN Lokomotiva“ koje je odlukom Agencije za privatizaciju ovog leta otišlo u stečaj, sada se takođe po odluci Agencije za privatizaciju izdaje u zakup, potvrdio je direktor „Lokomotive“ Slavko Raičević.

On je istakao da zakupac nije nađen u postupku prikupljanja ponuda koji je trajao od 4. do 11. avgusta, tako da Agencija sada, u drugom pokušaju, zakupca pokušava da pronađe neposrednom pogodbom.

„Prema >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << našim saznanjima za zakup „Lokomotive“ se interesuje pet, šest firmi, ali je rok od sedam dana koje su imale po prvom pozivu bio prekratak da bi neka od njih poslala ponudu“, kazao je Raičević.

On je istakao da je za „Lokomotivu“ izuzetno važno da dobije zakupca kako bi mogla da učestvuje na tenderima.

„Zakup bi trajao ograničeno vreme, odnosno do ponovne privatizacije firme“, objasnio je Raičević.

Prema njegovim rečima „Lokomotiva“ trenutno na nekim manjim poslovima upošljava 27 radnika i to po ugovoru o delu jer trajno angažovanje nije moguće pošto se nalazi u stečaju.

U momentu odlaska u stečaj, „Lokomotiva“ je upošljavala 240 radnika i imala na tenderu dobijen posao remonta lokomotiva makedonske železnice vredan 5,2 miliona

Raičević je potvrdio „Lokomotiva“ neće realizovati taj posao u Makedoniji jer nije obezbedila garancije od oko 30 miliona dinara.

(Kraj)Mia

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.