Izvor: juGmedia, 12.Dec.2012, 18:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Skraćene autobuske line u gradskom prevozu
NIŠ – Zbog snega koji pada od ranih jutarnjih časova, u Nišu su skraćene pojedine linije gradskog prevoza. U Direkciji za javni prevoz kažu da autobusi na relaciji Niška Banja – Minovo naselje saobraćaju samo do naselja Ledena stena.Autobusi na relaciji Donji Komren – Njegoševa idu samo do Margera.
Autobusi ne stižu ni do Donjeg Vlasa, već samo do Kovanluka, a ne stižu ni do Cerja, već samo do Kamenice. Zbog snežnih nanosa delimično je izmenjena trasa autobusa koji >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << idu do Kravlja i Oreovca.
U Direkciji za javni prevoz tvrde da gradski prevoznici nisu smanjili broj polazaka i da se na ulicama nalazi uobičajan broj vozila. Duge pauze između prolazaka autobusa na pojedinim linijama u Direkciji objašnjavaju „ispadanjem iz uobičajnog ritma“.
Šef Štaba zimske službe,Svetislav Manić izjavio je da su sve saobraćajnice u Nišu prohodne, ali da se saobraćaj odvija dosta otežano.
„Na terenu su 22 ekipe, ali efekat čišćenja biće vidljiv tek kada sneg bude prestao da pada“, rekao je Manić.
(Kraj)
















