Radionica za osnaživanja žena romske nacionalnosti

Izvor: juGmedia, 30.Jul.2013, 17:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radionica za osnaživanja žena romske nacionalnosti

LEBANE – Fokus grupa s ciljem osnaživanja žena romske nacionalnosti održana je danas u zgradi lokalne samouprave. Akcenat ove radionice je zapošljavanje a vodile su je Vera Kurtić i Snežana Stojanović, projektne koordinatorke izniškog  „Ženskog prostora“.

„Cilj nam je zagovaranje za sistematsa rešavanja i rešavanje  problema sa kojima se susreću žene romske nacionalnosti“, rekla je Vera Kurtić, dodala je da promene idu sporo, ali se glasovi ovih žena najbolje >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << čuju na ovakvim radionicama i uz upornost može se doći do rešenja . Najveći problem ovih žena jeste diskriminacija. „U toku je izrada lokalnog akcionog plana  za poboljšanje zdravlja Roma za period od 2013-2016. godine, gde će se jedna od mera odnositi na izradu programa za reproduktivno zdravlje i zdravlje žena“, kazao je koordinator za Romska pitanja, Saša Pešić. Ovakva radionica biće sprovedena u deset gradova na jugu Srbije. (Kraj)ana/ena

Nastavak na juGmedia...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.