Promocija priručnika o dijabetesu

Izvor: juGmedia, 22.Jun.2015, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Promocija priručnika o dijabetesu

SURDULICA/VLADIČIN HAN – U prepunoj čitaonici surduličke biblioteke „Radoje Domanović“ održana je promocija knjige, tačnije „Moja uspešna borba sa dijabetesom Tipa 2 ishranom,biljkama,cajevima i fizickom aktivnosću“, autora Sladjana M.Momcilovića iz Vladičinog Hana.

Autor ovog prirucnika je znanjem iz oblasti ishrane najpre pomogao sebi u dobroj regulaciji dijabetesa tipa 2, tako da je dao potrebne informacije i savete koji ukazuju na neophodnost profesionalne-lekarske >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << brige o zdravlju.

Zapravo ovaj priručnik je sinteza znanja i iskustava iz oblasti ishrane.

“Potrebno je da ljudi shvate i uvere se koliko se „normalno“ i „lako“ živi sa dijagnozom dijabetesa i da takve osobe mogu da obavljaju sve poslove podjednako dobro,a često i bolje od onih koji ga nemaju,jer se trude da dokažu drugima,ali i sebi,da dijabetes nije prepreka koja se ne moze savladat”, rekao je Momčilović.

Biblioteka „Radoje Domanović“ iz Surdulice, izdavač priručnika, a odlučili su se za ovaj poduhvat sa željom da knjigu učine dostupnom osobama obolelim od ove bolesti,kao i svim ostalim ljudima koji teze ka pravilnoj ishrani.

“Cilj ovog priručnika je da povrati bolesnicima najvece blago na svetu – zdravlje,a zdravim ljudima pomogne da sačuvaju svoje dobro zdravstveno stanj”, kaže recenzent Dr med.Sladjana Spasić Ivanov,internista endokrinolog iz Surdulice.

Nastavak na juGmedia...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.